Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Koszt sklepu internetowego może być bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy przede wszystkim od budżetu, jaki ma być przeznaczony na jego uruchomienie.

Wybór oprogramowania do sklepu internetowego

Koszt uruchomienia sklepu internetowego w dużym stopniu zależy od wybranego oprogramowania do obsługi sklepu. Można skorzystać z najdroższego rozwiązania dedykowanego, które kosztuje od kilku, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na rynku dostępne są również darmowe oprogramowania open source, które wymagają jednak dodatkowych opłat za domenę, pracę programisty, rozmaite dodatki czy miejsce na serwerze. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest abonament, który kosztuje od kilkudziesięciu złotych wzwyż i zazwyczaj posiada serwer oraz grafikę sklepu wliczoną w cenę. Warto przeczytać artykuł na blogu Sky-Shop z którego dowiesz się dokładnie ile kosztuje otwarcie sklepu internetowego na abonament.

Wydatki dodatkowe

Poza wyborem oprogramowania, opłaceniem domeny oraz miejsca na serwerze, założenie sklepu internetowego związane jest także z kilkoma innymi opłatami. Dotyczy to m.in. opracowania regulaminu korzystania ze sklepu czy obsługi wysyłki paczek, a także kosztów eksploatacyjnych wynikających z użytkowania komputera i drukarki. Większość samodzielnych sprzedawców na początku trzyma sprzedawane produkty we własnym domu, co pozwala na zniwelowanie różnych wydatków. Jednak wraz z rozwojem biznesu, konieczne jest wyjęcie magazynu.

Koszty utrzymania założonego sklepu

Aby sklep internetowy przynosił dochody, już na etapie jego uruchamiania należy pomyśleć o zatrudnieniu specjalistów od marketingu. Wydatki tego typu zależą głównie od budżetu, jaki można przeznaczyć na kampanie Google AdWords czy Facebook Ads, a także eventy i artykuły sponsorowane, czyli koszty związane ze skutecznym pozyskiwaniem klientów.

Dodaj komentarz