Wysyłka paczki za granicę

Wysyłając paczkę za granicę, będzie ona droższa od paczki wysyłanej w obrębie jednego kraju, a czas doręczenia będzie dłuższy. Najczęściej paczka za granicę wysyłana jest przez sklep internetowy. Często zdarza się, wysyłka za granice wymaga dodatkowych formalności. Jeżeli paczka wysłana jest do kraju Unii Europejskiej, to nie ma większych problemów. Jednak wysyłka poza granicę Unii, wiąże się z koniecznością zapłacenia cła i wypełnienia dokumentacji celnej.

Paczka zagraniczna Poczty Polskiej

Decydując się na wysyłkę Pocztą Polską, należy wybrać, czy przesyłka ma być priorytetowa czy ekonomiczna. Paczki priorytetowe transportowane są liniami lotniczymi i docierają szybciej niż ekonomiczne, jednak za taką paczkę trzeba więcej zapłacić. Paczki ekonomiczne dostarczane są drogą morska lub lądową. Nadawca decyduje również, czy przesyłka będzie miała zdeklarowaną wartość, co oznacza, że będzie ubezpieczona od zdeklarowanej kwoty. Oprócz wspomnianego ubezpieczenia dostępne są również inne opcje dodatkowe. Do przesyłek priorytetowych można dokupić opcje przesyłki ekspresowej, co oznacza, że paczka zostanie dostarczona niezwłocznie po jej nadejściu do urzędu oddawczego. Paczki wysyłane Pocztą Polską, muszą mieć określone wymiary i wagę. Długość paczki nie powinna przekraczać 150 cm, a waga nie powinna przekraczać 20 kg. Dzięki usługom Poczty przesyłkę można wysłać praktycznie do każdego kraju na świecie. Zawartość powinna być szczegółowo podana w formularzu, w paczce nie mogą się znajdować przedmioty mogące stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników. Paczka nie może brudzić ani uszkadzać innych przesyłek.

Koszty wysyłki

Cena podstawowa przesyłki ekonomicznej wynosi 56 zł, dodatkowe opłaty zależą od wagi przesyłki oraz strefy, do której jest wysyłana, w przypadku paczki priorytetowej cena podstawowa wynosi 60 zł.

Dodaj komentarz